11
Kwi

Wesele w stylu glamour – najważniejsze zasady

Weselne trendy zmieniają się praktycznie co sezon. Istnieje jednak styl, który jest ponadczasowy i elegancki, a mianowicie – styl glamour. Elegancja i klasa to coś, co nigdy nie wychodzi z mody. Planując uroczystość ślubną, warto więc pomyśleć o weselu w stylu glamour. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Wesele glamour – czym się wyróżnia?

Glamour to swego rodzaju motyw przewodni uroczystości, a zatem wszelkie dodatki muszą być dobierane właśnie pod kątem wiodącego stylu. Czym on się właściwie charakteryzuje? W wolnym tłumaczeniu glamour oznacza splendor, przepych i bogactwo. Wesele w stylu glamour może być zatem zorganizowane „na bogato”. Warto jednak zadbać o to, by nie przesadzić z przepychem. Ważne, by zachować umiar i zrobić to ze smakiem.

20220411093739_pexels-photo-4545100.jpeg

Sala weselna w stylu glamour

Niezwykle istotna jest odpowiednia aranżacja sali weselnej. Wystrój w stylu glamour kojarzy się z salą balową, a więc mile widziane będą kryształowe żyrandole, pikowane sofy, satynowe pokrowce na krzesła, ozdobione kryształkami obrusy, serwety lniane, elegancka zastawa o klasycznym designie z elementami złota lub srebra.

Jako dekoracje ślubne można zaś wykorzystać duże lustra w ozdobnych ramach, smukłe świece umieszczone w ozdobnych świecznikach, dekoracje ze świeżych kwiatów (świetnie sprawdzą się klasyczne róże czy peonie), duże latarnie.

Oczywiście nie decydujmy się na to, by wykorzystać wszystkie pomysły na raz! Trzeba pamiętać, że – decydując się na taki charakter wesela – poruszamy się wręcz na pograniczu kiczu.

Efekt wow osiągniemy również wtedy, gdy na sali znajdzie się mniej dekoracji, ale bardziej efektownych. Warto także postawić na jeden motyw kolorystyczny, by na przykład nie mieszać złota ze srebrem.

mloda para

Suknia ślubna i inne elementy stroju panny młodej

Gwiazdą tego wieczoru jest bez wątpienia panna młoda. Słowo „gwiazda” nie zostało tu użyte przypadkowo. Panna młoda musi bowiem wyglądać jak prawdziwa księżniczka!

Idealnie sprawdzi się suknia ślubna z obszernym dołem i udekorowanym kryształkami gorsetem. Może to być również kreacja tiulowa albo suknia typu syrenka, z efektowną kokardą z tyłu. Mile widziane są koronki, dekoracyjne błyszczące elementy wykończenia sukni, kryształki, cekiny. Słowem: panna młoda musi błyszczeć i przyciągać wzrok!

Dopełnieniem weselnej stylizacji będzie elegancki wysoki kok oraz duże kolczyki. Z kolei bukiet ślubny można skomponować z kwiatów w kolorach przydymionego różu lub pudrowego różu. Jak już wspominaliśmy – idealnie sprawdzają się klasyczne kwiaty, takie jak róże, peonie, goździki.

Pan młody powinien włożyć smoking albo frak. Pamiętajmy, że jest równie ważną osobistością co panna młoda. Oboje muszą do siebie pasować. Dopełnieniem stroju będą lśniące buty, eleganckie spinki do mankietów, mucha. Nie można zapomnieć o nienagannej fryzurze; na tak wyjątkową okazję koniecznością jest perfekcyjne strzyżenie i ułożenie włosów.