Laptopy poleasingowe Thinkpad – Ryzykowna oszczędność czy opcja godna uwagi?

Niemal każdy z nas na co dzień korzysta z komputera. W firmie, w pracy, do odbierania poczty, komunikowania się ze znajomymi czy tworzenia prezentacji multimedialnych. Zastosowań komputera jest tyle, ile ludzi na planecie. Jeśli zamierzamy otworzyć biuro lub zakupić sprzęt dla siebie do wykorzystania na własną rękę, urządzenia poleasingowe Thinkpad mogę być trafnym wyborem.

Czy laptopy poleasingowe Thinkpad to niepotrzebne ryzyko?

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że komputery używane nie są godne naszej uwagi. Może jest tak w przypadku sprzętu, który przebywał w rękach osób prywatnych i rzeczywiście – wtedy nie mamy pewności czy nie ulegnie on jakiejś awarii zaraz po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Sytuacja wygląda odrobinę inaczej w przypadku laptopów poleasingowych. Te przed sprzedażą są sprawdzane pod każdym względem – technicznym, oprogramowania, czystości itd. Tego typu laptopy były wykorzystywane przede wszystkim do zastosowań profesjonalnych i były rzadko udostępniane przez osoby w podróży i innych niekorzystnych warunkach.

Y79B2729

Oprócz tego, urządzenia poleasingowe Thinkpad to komputery markowe od marki Lenovo. Firmy nie bez  powodu inwestują w ten sprzęt. Charakteryzuje się on wysoką jakością, niską awaryjnością i dobrze znosi upływ czasu. Są to komputery stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych. Nie mogą one zatem ulegać awariom czy być wyposażone w komponenty z niższej półki. Wszystkie poleasingowe Thinkpady wyposażone są w dyski SSD, szybkie procesory Intel i dużą ilość pamięci RAM DDR3/DDR4. Takie połączenie zapewnia optymalną szybkość w czasie wykonywania pracy, zapisywania i odczytywania plików. Osoby pracujące nie będą narzekać na wolne tempo ładowania się kart czy plików excel.

Do czego taki sprzęt się nie nada?

Nie jest to sprzęt przeznaczony do grania w gry komputerowe. Należy kupować go z myślą o wcześniej wymienionych zastosowaniach. Komputer poleasingowy nie jest także najlepszym pomysłem na prezent – był w końcu używany przez kogoś innego. Będzie on doskonałą propozycją dla osób uczących się, studiujących i podróżujących. Zapewni wysoki komfort w podróży i umożliwi kontakt z całym światem. Bateria w takim laptopie z reguły ma się dobrze, a to dlatego że laptop w biurze był cały czas podłączony do prądu. Pracownicy rzadko kiedy zabierają komputer z biura.

Y79B6750

Taki komputer jest pełen zalet i udogodnień w postaci dodatkowych zabezpieczeń jak czytniki biometryczne czy kensington security slot. Oprócz tego obudowa jest twardsza, nie gnie się, bo wykonana jest z trwalszych materiałów. Poleasingowe thinkpady są zazwyczaj wyposażone we wcześniej zainstalowany system Windows 7 lub Windows 10.