26
Cze

Panele fotowoltaiczne elastyczne – nowa jakość w dziedzinie generowania czystego prądu.

Panele fotowoltaiczne elastyczne stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których troska o środowisko naturalne ważna jest nie tylko w przypadku energii elektrycznej dostarczanej do domu. Oferują bowiem możliwość produkcji czystego prądu na własny użytek także turystom, cyfrowym nomadom, czy osobom wykonującym zawody wymagające dużej mobilności, doskonale sprawdzając się między innymi w przypadku kamperów, czy też łodzi. To zaś jedynie początek ich zalet.

Odporne i trwałe panele fotowoltaiczne, które można zabrać w podróż.

Panele fotowoltaiczne elastyczne to produkty o bardzo szerokim zastosowaniu – można bowiem zamontować je niemalże na każdej powierzchni. Szczególnie dobrze sprawdzają się w trasie – zarówno w przypadku wcześniej wspomnianych kamperów i łodzi, jak i innego rodzaju pojazdów. Ich niewątpliwą zaletą jest duża trwałość i odporność na warunki. Tego rodzaju panele fotowoltaiczne cechują się bowiem dużą wytrzymałością choćby wtedy, gdy narażone są na bezpośredni kontakt z solą morską, niskimi temperaturami, czy też promieniowaniem ultrafioletowym. Sprawia to, że można z nich korzystać w różnych warunkach.

elastyczne panele

Produkt szybki i prosty w montażu

Kolejną zaletą, jaką wyróżniają się panele fotowoltaiczne elastyczne jest ich szybki i naprawdę łatwy montaż. Dzięki mocowaniu na bardzo silny i odporny klej uzyskuje się maksymalne bezpieczeństwo korzystania z nich – jednocześnie nie zaburzają one natomiast linii pojazdu. Warstwa kleju jest niewidoczna dla gołego oka, a same panele są stosunkowo cienkie, dzięki czemu nie dominują i nie pogarszają jakości wizualnej pojazdu. Wysokiej jakości panele fotowoltaiczne elastyczne stanowią również doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżą, utrudniając przestępcom dostanie się do wnętrza pojazdu. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że panele tego rodzaju są naprawdę lekkie, dzięki czemu nie powodują nadmiernego obciążenia pojazdu. 

Wysoka efektywność pracy niezależnie od kąta padania światła

Nowoczesne panele fotowoltaiczne elastyczne to produkty, które osiągają bardzo wysoką sprawność niezależnie od kąta padania światła. Oznacza to, że sprawdzą się one w praktycznie każdej sytuacji, nawet wówczas, gdy nasłonecznienie nie jest optymalne. Pojazd wyposażony w takie panele fotowoltaiczne można więc wykorzystać podczas wyjazdu w góry, nad morze, czy do dużego miasta – nie ma to większego znaczenia. Dodatkowym atutem takich paneli jest fakt, że są bezproblemowe w obsłudze, dlatego każdy będzie mógł skorzystać z maksymalnej ich efektywności.