25
Maj

Matearc Salsa Hilding, dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy sen

Świadomość zdrowego snu jest w Polsce ciągle tematem ,,raczkującym”. Nadal zbyt mały procent Polaków wie, że odpowiednio dobrany materac pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego kręgosłupa. Dobrze dobrany materac wpływa także na samopoczucie. Dobrze przespana noc sprawia, że w ciągu dnia mamy więcej energii i motywacji do działania. Materac i solidne łóżko (z dobrze dobranymi stelażami) może znacząco podnieść komfort naszego życia. Trzeba zdawać sobie sprawę, że średnio człowiek przesypia 1/3 życia. Więc należy zadba o to, żeby materac był dobrze dobrany. Materac dobiera się w sposób indywidualny. Zależne jest to od wielu czynników, między innymi od:

  • wzrostu;
  • wagi;
  • tego czy występują urazy kręgosłupa;
  • stanu ogólnego zdrowia;
  • czy jesteśmy alergikami;
  • wieku;
  • poczucia komfortu.

I właśnie to poczucie komfortu jest dużym wyznacznikiem przy doborze materaca. Przed zakupem materaca trzeba się na nim położyć, przetestować go i sprawdzić czy po prostu jest nam wygodnie, czy nic nas nie uwiera, nie ciśnie. Komfort jest bardzo subiektywnym uczuciem, niektórym jest wygodnie na twardych powierzchniach spania, inni zaś wolą miękkie podłoże w czasie snu. W zależności od tego co dany człowiek lubi, warto jest jednak zainwestować w materac zdrowotny, ortopedyczny, z odpowiednimi atestami. Obecnie uważa się, że jednym z najlepszych rozwiązań jeżeli chodzi o świat materacy do spania, są pianki termoelastyczne.

 

Dlaczego pianka termoelastyczna?

Pianki termelastyczne bardzo dobrze podtrzymują ciało w czasie snu. Idealnie zapadnięte ciało w piankę termoelastyczną, sprawia że kręgosłup ma szansę ułożyć się w linii prostej (szczególne znaczenie ma to jeżeli śpimy na boku – wówczas bark i ramię muszą zagłębić się w materacu). Pianka termoelastyczna jest zazwyczaj wierzchnią warstwą materaca, pod nią  najlepiej aby była pianka wysokoelastyczna (sprężysta) – przykład to materac Salsa HildingMaterac ten zbudowany jest właśnie z dwóch rodzajów pian, jest strefowy i ortopedyczny. Zalecany dla wszytskich tych, którzy mają problemy ze stawami i kręgosłupem, bowiem pod względem ortopedycznym – idealnie podtrzymuje sylwetkę ludzką w czasie snu.  Materac Salsa Hilding to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zdrowy sen i zdrowy kręgosłup. Dzięki temu materacowi możesz rano w końcu wstać wyspany i wyjątkowo wypoczęty. Materac jest bardzo uniwersalnym wyborem, optymalnym i ergonomicznym. Marce Hillding zaufało już miliony klientów, zaufaj i ty, zainwestuj w siebie i swój dobry sen.