29
Gru

Rehabilitacja prywatna

Co to jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to proces poprawy zdrowia; koordynacji sprawności  fizycznej osoby chorej i pacjenta po operacji.  Może odbywać się w szpitalach lub w domu w asyście rehabilitanta. Przeznaczona jest dla osób po:

 • zawale serca
 • udarze mózgu
 • złamaniu kończyny
 • wypadkach

Z rehabilitacji można korzystać w ramach NFZ i obejmują następujące typy w warunkach: ambulatoryjnych, oddziału dziennego, domowych.

Inne rodzaje rehabilitacji to: ogólnoustrojowa, neurologiczna, pulmonologiczna, specjalistyczna.

Wszystkie te rehabilitacje udzielane są w określonych warunkach, ilościach, okresach i zakresie. Jeśli rehabilitacje te nie będą spełniały swojej roli, ich efekty nie będą zadowalające należy rozejrzeć się za prywatną lecznicą rehabilitacyjną.

para dzieci

   Co to jest MIOMED?

  Rehabilitacja MIOMED to firma zajmująca się rehabilitacjami dla dzieci i dorosłych. Obejmują one:

 • rehabilitację niemowląt
 • medycynę sportową
 • neurologię
 • ortopedię

Zabiegi te odbywają się z użyciem najnowszego sprzętu innowacji technologicznej przeznaczonego do diagnostyki i terapii.  Prowadzone są przez specjalistów różnych dziedzin i sprawdzonymi metodami.

rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja niemowląt

Prowadzona jest ona różnymi metodami:

 • NDT BOBATH – stosowana u wcześniaków, niemowląt i dzieci starszych w przypadku nieprawidłowości neurologicznych, ortopedycznych, genetycznych przy pomocy ćwiczeń. Ćwiczenia te mają wpływ na prawidłową pracę mięśni, koordynację ruchową, odruchy.
 • THERA SUIT– wykonywana przy pomocy kombinezonów i różnych rodzajów metod.
 • KINESIOTAPING- ćwiczenia na mięśnie, stawy, układ limfatyczny, nerwowy i na odczuwanie bólu z użyciem elastycznych plastrów.

Inne metody stosowane przez klinikę w pracy z dziećmi to: metody VOJTY, terapia ręki, neurologopedia, metoda TOMATISA, integracja sensoryczna, terapia czaszkowo-krzyżowa.

Medycyna sportowa

       Firma przeprowadza badania kwalifikacyjne dla osób aktywnych zawodowo i amatorsko takie jak: wstępne, okresowe, kontrolne, orzeczenie lekarskie.

  Neurologia

Przeprowadza się rehabilitacje związane z koordynacją narządów ruchu oraz terapia po udarze mózgu.

Ortopedia

Leczenie z tego zakresu ma na celu odzyskiwanie sprawności ruchowej po przeprowadzonym wywiadzie i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną Pacjenta, ocenie struktur anatomicznych, diagnostyką manualną, ruchową. Ćwiczenia to trening rehabilitacyjny przy użyciu nowoczesnego sprzętu ortopedycznego. Ważny etap w leczeniu to przygotowanie do zabiegu operacyjnego, rehabilitacja pooperacyjna, a następnie rehabilitacja zachowawcza.

Zespół firmy tworzą dwie kobiety przygotowane do pracy z zakresu fizjoterapii, neurologopedii, afazjologii, filologii.

Lecznica  posiada udokumentowane liczne Certyfikaty, Zaświadczenia z ukończonych kursów, szkoleń i innych uprawnień zawodowych.