26
Wrz

Taką ławą zachwyci się każdy

Wybór ławy do salonu nie jest wcale łatwy. Przede wszystkim większość z nas nie lubi powtarzalności i masowych produkcji, które sprawiają, że wchodząc do cudzego domu, czujemy się, jak we własnym. Podobne meble i kolorystyka stają się wtedy banalne, a nie wyjątkowe. Jednak oprócz nadania tej indywidualności warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność mebla. Stolik od lat pełni tę samą funkcję, ale może stać się sercem i ozdobą naszych salonów.

Pokoj z ladnym widokiem Krakow

Postaw na design

Każdy z nas wie, jak wygląda standardowy stolik. Nie dziwi nas więc gdy znajdujemy go przy kanapie w salonie. Pomyśl, jakie byłoby jednak twoje zdziwienie, gdyby ława do salonu okazała się wyjątkowym egzemplarzem, którego nie spotkałeś nigdzie indziej. Takie oryginalne meble najczęściej wykonywane są z drewna. To właśnie one dzięki swoim słojom i przekrojom tworzą niepowtarzalny klimat. Jednak samo drewno to nie wszystko. Musi być jeszcze odpowiednio wyprofilowane i wzbogacone elementami konstrukcyjnymi, aby spełnić funkcję ławy. Martwi cię wysoka cena drewnianej ławy do salonu? Niepotrzebnie. Dzięki rewelacyjnym zamiennikom możesz niedrogim kosztem wzbogacić się o mebel dokładnie przypominający drewno.

Naturalne kontra nowoczesne

Drewno kojarzy nam się z klimatycznymi, tradycyjnymi pomieszczeniami. Jednak świat idzie do przodu, a sklep Wiki meble razem z nim. Drewniane ławy – https://www.wikimeble.pl/LAWY – są tak naprawdę wykonane z płyty MDF, jednak nie pomniejsza to ich wartości. Wybrana przeze mnie ława ma kilka ważnych cech, którymi warto się kierować przy wyborze:
– stabilne nóżki, które nie powodują przechylania się ławy, a jednocześnie tworzą piękny element dekoracyjny,
– grubą wytrzymałą płytę, która dzięki użytej okleinie wygląda, jak blat wykonany z prawdziwego drewna,
– nietypowy styl, którego nie spotyka się każdego dnia i tworzy cudowne połączenie naturalności z nowoczesnością,
– estetyczne i perfekcyjne wykonanie, dzięki któremu ława, mimo długiego użytkowania jest nadal w idealnym stanie, a czyszczenie jej nie sprawia żadnych trudności.

Płyta MDF a drewno

Nowoczesne ławy do salonu, które wyglądem przypominają drewno, wkomponują się w każde wnętrze. Są piękne same w sobie i funkcjonalne. Wybór takiego stolika ma również wiele innych zalet. Prawdziwe drewno ma tendencję do wycierania się lakieru, sinienia, rysowania, jest bardzo drogie i wymaga większej pielęgnacji i dbałości. Ławy drewnopodobne są odporne na wilgoć, temperatury, odbarwienia, wytrzymałe i nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych.