4
Maj

Czy dziś to jeszcze wstydliwy lekarz?

W dzisiejszym świecie Internetu i telewizji dużo mówi się o leczeniu. Zwłaszcza osoby starsze, schorowane często korzystają z opieki zdrowotnej.  Wszyscy wiemy, że korzystanie z opieki, porad i wskazówek lekarza jest w naszym życiu nieuniknione. Także młodzież, w szczególności zaś dorastające dziewczęta mają często kompleksy przed wizytą u pewnego lekarza. Rozmowy z rówieśnikami, informacje z Internetu czy edukacja szkolna nie wyczerpują tematów związanych z przejściem przez okres dojrzewania. Nadal jest to temat wstydliwy dla młodych kobiet.

Warto wiele pytań zadać lekarzowi. Dlatego mamy, coraz częściej zachęcają swoje córki do pierwszej wizyty u ginekologa już po, lub jeszcze przed pierwszą miesiączką. One same również przechodziły przez tą pierwszą wizytę, ale od tamtego czasu bardzo zmieniły się gabinety lekarskie. Nowoczesne wyposażenie, odpowiednie podejście i dobrej jakości sprzęt to dziś standard. Dobry ginekolog ma kolejkę pacjentek i nienaganną renomę. Służy radą młodym kobietom, prowadzi ciąże, ale też potrafi poprowadzić w odpowiedni sposób kobiety przekwitające.

lekarz ginekolog

W każdym mieście znajdziemy taki specjalistyczny gabinet. Wystarczy wpisać odpowiednia frazę w wyszukiwarkę internetową i pojawi się lista gabinetów. Tutaj mamy możliwość skorzystania z prywatnych gabinetów lub lekarzy przyjmujących w ramach umowy z NFZ. W gabinecie lekarz przeprowadzi wywiad, badanie ginekologiczne, pobierze próbki do cytologii lub pod kątem innych badań, zrobi USG. Coraz częściej powstają gabinety bardziej specjalistycznie lub szerzej wyposażone niż te podstawowe. Często też możemy spotkać się z faktem, iż lekarze polecają się nawzajem w celu wykonania dodatkowego badania, lub kierują do innej placówki. Warto raz w roku udać się na taką kontrolę i przeprowadzić wskazane badania. Szukajmy więc dobrego lekarza bo nasze zdrowie jest  najważniejsze. Tutaj też, możemy skorzystać z polecenia znajomej, przyjaciółki czy sąsiadki przy wyborze i podjęciu decyzji do którego lekarza się udamy.