17
Gru

Hala targowa, piękny zabytek

Wiele wieków temu, handlowano pod zadaszeniem, podobnie jak w czasach obecnych. A budowle mające ułatwić zawieranie transakcji kupieckich, nazywano halami targowymi. Dodatkowo, cena nie musiała być stała, a targowanie się było jak najbardziej poprawne, często także następowała wymiana barterowa, czyli wymiana towaru za towar, albo usługi za towar. Budynki hali targowych powstawały w tym czasie w całej Europie, także w Polsce jest wiele tego rodzaju budowli. W Budapeszcie, obiekt stanowi bardzo znany i podziwiany zabytek w dodatku bardzo podobnych do naszych rodzimych. A stan jego odnowienia, świadczy o dbałości i wysokiej jakości, z jaką potraktowano renowację, elementów tamtejszej kultury.

 budapest-705825_1280

Miasto Budapeszt

To stolica Węgier, a także zajmujące bardzo duży teren miasto. Decydując się na wycieczka do Budapesztu z Warszawy, warto nie zwiedzać tego regionu tylko pobieżnie, ale w ogóle zostać tam, na nieco dłużej, na przykład na kilka dni, tygodni, albo cały miesiąc. Krótko mówiąc jest co zwiedzać. A przebywając nad tak ogromną i piękną rzeką, jaką jest Dunaj, który przecina Budapeszt aż w dwóch miejscach, nie sposób się tam nudzić. Już samo pływanie statkiem po rzece, może dostarczyć całego mnóstwa atrakcji, a widziane z jego pokładu zabytkowe budowle, mogą sprawić radość, nawet najwybredniejszym amatorom sztuki i zabytkowych budowli. Zrobione w czasie rejsu zdjęcia, mogą stanowić niejako reportaż z tej, ciekawej wycieczki, a ilekroć spojrzy się na nie po latach, za każdym razem, wspomnienia wędrować będą ponownie, do pięknego miasta o nazwie Budapeszt.

budapest-1272588_1280

Dobrym pomysłem może być także stworzenie sobie swoistego albumu zdjęć, takiego posortowanego, aby możliwe było, także podpisanie konkretnych ujęć, a także wpisanie dodatkowego komentarza. Niektórzy decydują się także na tworzenie tak zwanych foto książek, z posiadanych przez siebie zdjęć, potem nadają im tytuły, na przykład: Wycieczka do i rok, albo konkretne daty, od do. Taki pomysł na zachowanie wspomnień, to może być pamiątka na całe życie.

Tagi: , ,

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?