27
Lis

Lato we Lwowie

Lato, to taka pora roku, która pozwala na wiele, między innymi na opalanie się, zażywanie kąpieli, a także na spędzanie czasu w podróży, ot choćby do Lwowa, śladami Mickiewicza, a także polskiej tradycji, polskich budowli, pałaców i wspólnych trendów, kultury słowiańskiej. W czasie upałów nie chce się, aż tak bardzo jeść, ale trzeba sporo pić, najlepiej niegazowanych napojów i wody przede wszystkim. Podróżując z przewodnikiem, można się dowiedzieć sporo, na tematy związane z Lwowską historią, tradycją i kulturą, tego miasta.

Można znacznie lepiej zrozumieć religię prawosławną,a także odwiedzić znane miejsca, a także poszukać dla siebie pamiątek, związanych z tym pięknym miastem. Dzięki znajomości dobrych miejsc, w tym regionie można także dowiedzieć się coś nieco na temat kuchni ukraińskiej i dominujących w niej smaków. Niektóre potrawy są dość zbliżone do polskich, ale niektóre zestawianie smakują wybornie, tylko w określonych regionach świata. Na Ukrainie dominują dania z kaszą, a także ze słoniną. A zapożyczone od nich, są lubiane także i u nas pierogi z ziemniakami i twarogiem oraz barszcz ukraiński, jadany u nas w postaci lekko zmienionej na święta Bożego Narodzenia.

8144156402_6c079b4cae_b

Latem na Ukrainie, lepsze lekkie potrawy

Latem, wybierając się na Ukrainę, także można posmakować wszystkich, tych specyficznych dla naszej kultury potraw, bo stanowią one nie jak u nas dania odświętne, ale bardziej codzienne, typowo, narodowe i gotowane dość często, na zwykłe i niedzielne obiady. Kiedy jest dość ciepło, a jeść chce się nieco mniej, dużo lepiej jest się skupić na picu wody, soków i napojów niegazowanych. Kasze z kolei, są znacznie lepiej trawione, a także nie obciążają żołądka, tak jak chleb, czy inne mączne potrawy, być może jeśli ktoś nie przepada za ich smakiem, znacznie szybciej przekona się, że warto jeść właśnie kasze, bo mają one wiele zalet, w tym także smakowe, jeśli się je odpowiednio i umiejętnie przygotuje. Jeśli chce się nieco bardziej poznać region, a także inne, nieco rożne od naszych smaki, warto wybrać się właśnie latem, na wycieczki do Lwowa z Lublina. Dlaczego z lublina? Ponieważ miasto Lublin wykazuje bardzo spore zainteresowanie tego typu wycieczkami na Ukrainę do Lwowa, dlatego też wiele biur podróży, w tym biuro kresy, postanowiło otworzyć linię, która zbiera wycieczkowiczów z Lublina i innych większych miast i wyrusza w podróż na Ukrainę do Lwowa.

Tagi: , ,

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?