16
Lis

Transylwańskie szlaki

Jeśli chodzi o szlaki w Transylwanii, to warto przypomnieć, że leży ona u podnóża gór Karpat, a jednym z głównych szlaków, godnych uwagi, jest droga dojazdowa do zamku Bran, znanego z opowieści od wampirze słynnym w każdym zakątku naszego globu. Do tego, tajemniczego miejsca, prowadzi kręta ścieżka, a właściwie szosa, co ciekawe skręcająca stale w jednym kierunku, niczym serpentyna. Jest to bardzo niebezpieczne miejsce, zarówno przy wjeżdżaniu na górę, jak też przy zjeździe na dół, ale podróżując z osobami, znającymi ten region, nie ma się czego bać, po prostu trzeba odpowiednio uważać, a także nie przekraczać dozwolonych prędkości. Nie ważne, żeby jeździć szybko, ale żeby docierać bezpiecznie do celu swojej podróży.

wzgorza-transylvania

Niepozorne miejsce w Transylwanii

Sam zamek, nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, a nawet jak na mrocznego władcę, grasującego rzekomo, w okolicach, zwłaszcza w samym jego otoczeniu, to jest to zbyt jasne miejsce. Jedynie góry, wydają się wielkie, potężne, nieposkromione, a także gęste, iglaste lasy, które okalają, całą dolinę, zasłaniając jej łąki, polany i polne dróżki. Zastanawiać się można, nad tym, czy legenda była i jest prawdziwą historią, czy raczej mitem, który istniał, ale przybrał na sile, po publikacji słynnej powieści o hrabim Drakuli. Tymczasem jednak, warto się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście, zło może dziać się tylko wtedy, kiedy wokół jest szaro i ciemno, czy także, albo zwłaszcza wtedy, gdy jest, albo wydaje się normalnie, jasno, a nawet ładnie. Zarówno w dzień, przy świetle słonecznym, jak też nocą, kiedy świeci księżyc w pełni, może istnieć taka, ciemna siła, a istota, nie z tego świata, może krążyć szlakami Transylwanii, po to aby po raz kolejny przedłużyć swoje istnienie, atakując, niczym dzika bestia.

Figurki Drakuli

Można je sobie kupić tuż przy zamku, gdzie znajduje się swoisty jarmark, przedmiotów przypominających jego historię, a także gadżetów ściśle związanych z powieścią oraz filmami, nakręconymi na jej podstawie w czasie wycieczki do Transylwanii. Transylwania, jest wspaniałym miejsce do którego z całą pewnością warto się wybrać wraz z całą rodziną.

Tagi: ,

There are no comments yet

Why not be the first

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?